sketch sketch

Vítejte na stránkách firmy Green Art s.r.o.

search-clear

Green Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studioGreen Art, Zahradní studio

Zpevněné plochy a terasy

Jedná se o zpevněné plochy pro pojezd či parkování aut, cesty a pěšiny pro chodce, rovněž terasy, mola, balkony apod..

Pro tyto účely lze použít velké množství různých materiálů přírodních i umělých.

Mezi přírodní patří především kámen, kdy lze dělat zpevněné plochy z plochých štípaných kamenů na betonový podklad, na sucho, či do trávníku; rovněž lze použít dlažební žulové kostky, či řezaný plochý kámen atd.; další možností je tvorba mlatových ploch, což je opět kámen avšak jedná se o hutněné kamenivo různých frakcí; osvědčeným a příjemným materiálem je samozřejmě dřevo, z kterého děláme terasy, mola u vodních ploch, balkony apod. a používáme tropické druhy dřevin s dlouhou životností nebo tepelně upravenou borovici s obdobnými vlastnostmi. 

Mezi umělé materiály, které samozřejmě nepoužíváme tak rádi, patří především zámková betonová dlažba různých tvarů a barev. V současné době se na terasách hojně začínají používat i dřevoplastové prkna, s kterými ovšem nemáme dobré zkušenosti.

treesIng. David Nechanický | zahradní architekt